Vasara ir sezona, kad terase nonāk pati. Jūsu terase var būt daļa no lielākas ainavas, vai arī bruģēts pagalms. Neatkarīgi no tās apkārtnes, ķieģeļu vai akmens seguma, grants vai ieklāšanas zona var kļūt par viesmīlīgu patvērumu ar rūpīgi izvēlētiem un gudri apstādītiem konteineriem.

Vispārīgie noteikumi un pamati

Parasti visveiksmīgākās grupas apvieno vienu vai divus lielus podi ar dažādiem mazākiem konteineriem. Pārāk daudz mazu podiņu novērš acis un rada nevienmērīgu efektu.

Liels krūms vai koks rada fokusu un ir labs sākumpunkts terases dizainam. Tie arī izskatās labi skatīti no iekšpuses ziemas dienā, neatkarīgi no tā, vai tos klāj diezgan mūžzaļie zaļumi, vai ar tukšiem zariem, kas iezīmēti salnās.

Saulaina terase ir lieliska vieta aromātiskiem augiem - siltums uzlabos viņu smaržu, un ziedēšana piesaistīs slinkos briesmīgos bites un spilgtos tauriņus. Garšaugi ir īpaši labi saulainos stūros - timiāns, majorāns, rozmarīns un salvija ir aromātiskas lapas, kas smaržo gaisu, ja jūs cīnās pret tiem.

Mēģiniet pievienot režģi vannai un augt vasaras jasmīnu (Jasminum officinale). Mock apelsīnu zieds (Philadelphus “Beauclerk”) sāk vakara citrusaugu aromātu, bet vēl bagātīgāku aromātu krēslā izsvītro tabakas augu baltie trompeti (Nicotiana alata).

Jūs varat sasniegt stilīgu izskatu, izvēloties tikai vienu vai divas krāsas jūsu stādījumiem vai izmantojot līdzīgus podus. Bet nav pārāk stingra - vēsa blūza, ceriņu un mauves tēma, silta sarkano, dzelteno un apelsīnu tēma, vai vislielāko pasteļu un baltumu sajaukums dos vienotības sajūtu.

Saņemiet saules gaismu ēnainam terašam ar zaļām dzeltenām, baltām un spīdīgām lapotnēm, kas apstādītas siltos terakotas podos. Atdzist stūri var atdzīvināt ar papardes un plankumainiem efektiem, kā arī aizraujošās lizu krāsas, kas zelt ēnā.

Patio virtuves dārzs

Viens no skaistākajiem, kā arī visdārgākajiem terašu augiem ir tomāts, un to ir viegli audzēt augošā maisiņā. Lai nepieļautu krāsu shēmas sabojāšanu ar maisu izdruku, paslēpiet to rāmja kastē. Zemeņu stādītāji vienmēr ir diezgan skaisti, un jūs varat augt kauliņu pupiņu un saldo zirņu sajaukumu saulainā stūrī. Ja jums ir pietiekami daudz vietas, pannā esošais punduris augļu koks papildinās struktūru un sniegs jums rudens gardumu.

Pārvietojiet šos podi

Viena no labākajām lietām konteineros ir tā, ka tās nav statiskas. Ja viens augs izskatās nožēlojams, nomainiet to citam, kas pārplūst ar veselību; kā vienošanās ir vislabākā, slēpt to aiz cita, kas sāk ziedēt. Pārvietojiet podus, lai tie atbilstu jūsu noskaņojumam, gadījumam un saglabātu maksimālo gadu garumu.

Apsargāta terase arī padara labu vasaras māju konteineru audzētajiem ziemas dārzu paraugiem un mājas augiem. Abutiloni, agapanthus, citrusu koki, kordilīni, maigās fuksa un pelargāni, olīvkoki, lielākā daļa plaukstu un papardes nodrošinās eksotisku kontrastu pret cietākiem augiem, kas tos ieskauj.