Lai praktizētu gadsimtiem seno espaliera mākslu, sāciet ar pareizo augu un apmāciet to, lai gulētu plakanā pret sienu vai žogu, un tā filiāles veido izvēlētu modeli.

Bumbieri un āboli ir viegli apmācāmi dažādos veidos, bet citi kokaugu augi ir piemēroti noteiktām formām.Rockspray cotoneaster un īve strādā labi kā fani. Forsītijas un izspēles oranžas ir piemērotas izliektajiem un izliektajiem dizainiem.

Pirms tu sāc

Pirms sākat, uz papīra velciet vēlamo dizainu, lai jūs varētu atsaukties uz to, kā jūs nolemjat, kas izriet no saliekt, sasiet, saspiež, vai plūmju. Akmens siena sniedz vairāk nekā tīru robežu gar zāli. Tas ir skaists vizuāls paziņojums pats par sevi; lielisks veids, kā pievienot dziļumu un tekstūru plakanam, bezgalīgam pagalmam. Tas ir arī praktiski. Ja jums ir slikta vai māla augsne, vienkārši aizpildiet interjeru ar augsnes virskārtu un kompostu, un jums būs brīnišķīgi paceltas stādīšanas gultas. Tas nodrošina arī labu drenāžu, padarot to par lielisku risinājumu zemu gulējušu, negodīgu dārzu novietošanai. Un tas ir labs veids, kā terasi ar slīpu pagalmu un radīt jaukus, plakanus dārzus.

Sāciet ar rāmi

Izmantojiet plānas, cietas bambusa, ozola vai smago gabarītu, vinila pārklājumu stieples, lai izveidotu ietvaru.Jums būs nepieciešama arī mīksta virkne, rafija vai plānas auduma sloksnes, lai sasaistītu filiāles vietā, padarot vaļēju cilpu uz izaugsmi. Nekad nelietojiet vadu cilpas, kas var samazināt un sabojāt iekārtu.

Izvēlieties jaunu augu

Izvēlēties iekārtu ar elastīgiem jauniem kātiem; tai nevajadzētu pārsniegt 3 metrus (1 metru) augstumu. Iestatiet iekārtu no 6 līdz 12 collām (15 līdz 30 cm) no sienas, lai nodrošinātu gaisa cirkulāciju. Izplatiet saknes uz āru, prom no sienas un aizpildiet ar bagātīgu dārza mālu. Akmens tirgotājs palīdzēs jums noskaidrot visu nepieciešamo materiālu daudzumu. Akmens, iespējams, tiks pārdots ar tonnu vai paliktni, un tas ir smags. Vai tā ir piegādāta un nokritusi pēc iespējas tuvāk dārza atrašanās vietai. Un ir jāiegādājas grants vai smiltis, lai to izmantotu kā akmens kāpšanas vietu, kā arī augsnes virskārtu, lai aizpildītu aiz sienas. Akmens vai ainavu tirgotājs palīdzēs jums aprēķināt, cik daudz no tiem jums ir nepieciešams.

Izgriezt lielus stublājus

Atgrieziet lielus stublājus, kad augs ir neaktivizēts, un atzīmējiet rūpnīcas vispārējo formu. Jūs varat izspiest pumpurus un dzinumus, izmantojot vēlu pavasari, bet pārtraukt vasaras sākumu, lai sniegtu jaunu augšanas laiku, lai ziemā noturētos.

Neizlaist pavasara apmācību

Neizlaidiet pavasara apmācību. Vilciens stumbri, kad viņi ir jauni un elastīgi, lai viņi nespētu. Ja šauts ir stīvs, sasiet to ar stieples garumu un dažu nedēļu laikā uzmanīgi salieciet to nedaudz. Izņemiet vadu pēc tam, kad kāts ir nogatavojies vēlamajā formā, kas var aizņemt tik ilgi, cik gadā.