Ja jūs vēlaties aizturēt banku vai saglabāt slīpumu no slīdēšanas, jums ir nepieciešama stiprinājuma siena. Lieli kokmateriāli un elkoņu tauki var darīt darbu lētāk un vieglāk, nekā strādāt ar betona vai bloka betonu. Arī kokmateriālu krāsa un tekstūra ir dabiskāka.

Saglabājama siena var izdaiļot jūsu ainavu, kā arī palīdzēt to kontrolēt. Lai gan tās galvenais mērķis var būt slīpuma turēšana un erozijas apturēšana, vai neiespējama pļaušanas kalna pārvēršana paralēlās terasēs vai izmantojamā dārza telpā, labi izstrādāta siena arī radīs vizuālu interesi par pagalmu.

Materiāli, lai izveidotu fiksējošo sienu

Ar daudziem dažādiem materiāliem jūs varat veidot stiprinājuma sienu. Ja vēlaties kaut ko, kas ir gan pievilcīgs, bet arī vidēji dārgs, koksnes kokmateriāli ir lieliska izvēle.

Nav iebildumu par to, ka no moduļu betona blokiem, akmens vai izlietotām betonām celtas sienas ir lielākas par koka konstrukcijām. Pat vislabāk uzbūvētās koka sienas reti aizņem vairāk nekā 25 gadus; mitrums, sēne, sabrukums un laika apstākļi lēni, bet noteikti ņem to ceļu, it īpaši reģionos, kur visu gadu ir noteikti sniega, lietus, karsti un sausi.

Koksnes kokmateriālu priekšrocības

Bet kokmateriāliem ir savas priekšrocības, tostarp:

- Zemākas izmaksas : Kokmateriālu sienas kokmateriāli un tapas maksā apmēram pusi no kvadrātpēda kā moduļu bloks
- Lielāka elastība projektējot sienu, kas atbilstu reljefam
- Ātrāka būvniecība (bez betona vai javas maisījuma)
- Labāks izskats - daudz mājokļu un pagalmu sauc par mīkstu, gludu koka izskatu, nevis no mūra cieta izskata.

Koka sienu ir vieglāk veidot un droši nostiprināt, nekā jebkura mūra konstrukcija. Un, tā kā viena 8 pēdu gara kokmateriāla uzstādīšana nekavējoties rada 4 kvadrātpēdas sienas, koka sienas var būvēt ātrāk nekā viena vai vairāku bloku vai akmens sienas, īpaši, ja runa ir par garām, taisnām sekcijām.

Kokmateriālu sienas konstrukcija

Siena tiek būvēta, sakraujot kokmateriālus viens otram un nostiprinot tos ar garām tapām.

12 collu tapu vietā kokmateriālus var nostiprināt ar 3/8 collu bieziem betona stiegrojuma stieņiem, ko sauc par rebar.
Ir vairāk jāstrādā, lai samazinātu stiegrojumu, bet tas ļauj jums būt pietiekami gariem stiprinājuma tapām, lai vienlaicīgi sasniegtu trīs vai četras kokmateriālus, nevis tikai divus.

Katrs kokmateriālu kurss ir novietots atpakaļ 1/4 līdz 3/8 collu attālumā no zemāk redzamā kursa.

Kokmateriāli pārklājas alternatīvos kursos pie stūra, līdzīgi kā guļbaļķu namiņā. Stūri ir nostiprināti ar smaili, kas virzīta caur pārklāšanās galiem; kokmateriāli, kas ieskrūvē pārklātos gabalus, tiek piestiprināti 12 collu attālumā no stūra.

Ja kokmateriāli nokļūst nogāzē, tie tiek pagarināti, lai dotos atpakaļ uz kalna. Dažādās sienas sekcijas ir nostiprinātas augsnē apglabātajiem nāves gadījumiem.

Sienas apdare

Sienas augšpuse var būt līdzena vai pakāpeniska atkarībā no pagalma kontūras. Vienkārši pārliecinieties, ka katra sekcija ir pietiekami augsta, lai augsnēs netiktu nomazgāts virsū.

Kad pēdējais kurss ir ievietots vietā, aizpildiet aiz sienas ar netīrumiem. Vispirms ielieciet sienas aizmugurējo daļu ar ainavu audumu, lai netīrumi netiktu izplūst caur spraugām.

Ja jums ir nepieciešams kravas automobiļa slodze, ja iespējams, nogādājiet to sienas augšējā pusē, bet ne tik tuvu, ka kravas automašīna apdraud sienu. Ielieciet netīrumu slāni apmēram 12 collas dziļumā un stingri piestipriniet pie kājām.

Pievienojiet vēl 12 collas, iepakojiet to un atkārtojiet, līdz nokļūsiet augšā. Katra slāņa stingra iesaiņošana ir svarīga, lai samazinātu turpmāko nokārtošanu, kas varētu radīt depresijas, kas varētu turēt ūdeni vai ietekmēt jūsu stādījumus. Ja jūs pametat augsnes virskārtu, kad pirmo reizi izrakāt slīpumu, pabeidziet to un stādiet to pēc izvēles. Vai aptveriet teritoriju ar velni.

Ļoti mālajās augsnēs jānodrošina drenāža tā, lai kokmateriāli nebūtu pastāvīgi slapji un lai ūdens spiediens nebūtu uzkrājas pret sienu. Pāļu grants tieši pret turētāju sienu un atdaliet to no aizpildīšanas netīrumiem ar ainavu.

Otrajā kursā urbiet caurumus aptuveni ik pēc 36 collām un brauciet ar 1 collu cinkotas caurules garumu, lai ļautu ūdenim "raudāt" - izplūst no grants.