Šokolāde satur spēcīgus antioksidantus, ko sauc par flavonoīdiem, kā arī dažus magnija. Šīs uzturvielas var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu un samazināt sirds slimību un insultu risku.

Tumšā šokolāde ir visvairāk barojoša šokolādes forma. Salīdzinot ar piena šokolādi, tas satur vairāk nekā divas reizes vairāk sirds veselīgu flavonoīdu. Piena šokolādei ir vēl viens streiks pret to: pievienotais piens var mazināt organisma spēju absorbēt labvēlīgos flavonoīdus. Lai baudītu gardu šokolādes garšu un saņemtu flavonoīdu priekšrocības, izvēlieties tumšās šokolādes šķirni, kas satur vismaz 70 procentus kakao vai kakao.

Tumšās šokolādes potenciālie ieguvumi veselībai, protams, nedod jums brīvu pāreju uz pārmērīgu izmantošanu. Jums joprojām būs nepieciešams skatīties savas daļas. Tas ir tāpēc, ka pat tumšā šokolāde satur kalorijas, taukus un cukuru, kas novedīs pie svara pieauguma, ja to pārspīlēsiet, tāpēc būsiet stratēģisks attiecībā uz šīs ārstēšanas iekļaušanu diētā. Labākās tumšās šokolādes šķirnes satur tikai viena veida taukus - kakao sviestu - un dara ne satur palmu eļļu, kokosriekstu eļļu vai piena taukus. Tehniski tie ir visi piesātinātie tauki, bet kakao sviestam ir neitrāla ietekme uz holesterīna līmeni, tāpēc tas nepalielinās holesterīna līmeni asinīs, kā arī citi piesātinātie tauki.

Mēģiniet pieturēties pie vienas unces, uzkodas lieluma porcijās un pārliecinieties, ka jūsu ikdienas kaloriju piešķīrumā ir jāiegulda vēl 150 kalorijas. Jūs varat arī baudīt tasi maza tauku satura kakao (parasti mazāk nekā 100 kalorijas vienā kausā) vai tasi sojas piena ar vienu ēdamkaroti šokolādes sīrupa vai pulvera. Šie dzērieni ir bagāti ar kalciju un var palīdzēt uzturēt spēcīgus kaulus. Nesaldinātus kakao pulverus var izmantot arī kā aromatizētāju mazāka kaloriju deserta receptēs. Es bieži to iekļāvu kā sastāvdaļu manās receptēs, piemēram, šokolādes-lazdu riekstu Biscotti, šokolādes eņģeļu pārtikas kūka un silto šokolādes mērci ar svaigiem augļiem. Nesaldināts kakao pulveris ir arī pārtikas produkts bez lipekļa, tādēļ, ja jums ir celiakija, tas ir pilnīgi droši lietot.

Daudzas sievietes ar PMS izjūt šokolādi pirms to periodiem, un viņi bieži ziņo, ka šokolādes indulgēšana uzlabo viņu garastāvokli, padarot tos uzreiz labākus. Tas var būt serotonīna rezultāts, kas tiek atbrīvots, kad tiek patērēts šokolāde. Tomēr eksperti norāda, ka barības vielu bagātajos pārtikas produktos - īpaši tajos, kas satur kalciju, D vitamīnu, magnija, B6 vitamīnu un mangānu - ir daudz efektīvāk mazināt PMS simptomus.

Papildus tam, ka šokolāde var izraisīt svara pieaugumu, tai ir arī citas negatīvas sekas: tas var būt spēcīgs migrēnas izraisītājs, jo tas satur gan kofeīnu, gan aminoskābes tyramīnu un feniletilamīnu. Šokolāde dažiem cilvēkiem var izraisīt arī IBS simptomus. Ja pēc šokolādes lietošanas rodas diskomforta sajūta, apsveriet iespēju ierobežot savu patēriņu vai izvairīties no tā.