Viesmīlības nozare parasti skatās ceļojumā tādā pašā veidā, kā Noa paskatījās uz savu arku: divi-divi. Kruīzi, viesnīcas, ekskursijas un daudzas citas aktivitātes ir orientētas un cenas ir labvēlīgas pāriem, ar pazīstamu “personīgo, divvietīgo” (PPDO) cenu kā normu. Bet tas vairs nav reāls mūsdienu ceļojumu tirgus atspoguļojums.

Neatkarīgi no tā, vai esat tūkstošgades, mazuļa bums vai kaut kur starp tiem, arvien vairāk cilvēku meklē veidus, kā ceļot solo. Es personīgi ceļoju par solo, jo mans ilgtermiņa biedrs, mana sieva, nomira pirms dažiem gadiem. Daži jaunieši bauda solo ceļojumus tikai par brīvību, kas viņiem dod iespēju darīt to, ko viņi vēlas. Tas attiecas uz visiem solo ceļojumu entuziastiem, ka jūs nevarat pilnībā izvairīties no solo ceļojuma soda, ko bieži uzliek tūres, bet jūs varat vismaz mēģināt to samazināt.

Šeit ir daži veidi, kā izmantot patiesi solo ceļojumus, nevis vienotu saskaņošanas sistēmu, ko izmanto daudzi ceļojumu operatori. Jums nevajag dalīties viesnīcas istabā vai kabīnē ar kādu citu, nemaz nerunājot par svešinieku.

1. Solo ceļojumi: kruīzi

Vai nav domājuši, ka kreisēšanas laikā izmitināti viens ceļotājs? Norvēģijas Cruise Linesis ir viens no galvenajiem solo braucējiem, ar “studio” kajītēm, kas speciāli paredzētas individuālai lietošanai: Norvēģijas Epic ir 128 borti, tāpēc jums būs daudz solo ceļojumu kompānijas, un dažiem citiem kuģiem ir 10 līdz 50 solo kajītes. . Cenas parasti ir augstākas par pusi no standarta PPDO likmēm lētākajām kajītēm, taču tās joprojām ir labas iespējas, kamēr jūs rezervējat agri.

Vai nav meklējat mazāku solo istabu? Pēc tam apsveriet iespēju rezervēt vēlu: Kruīza līnijas dažreiz piedāvā bezmaksas vai ļoti zemas vienvietīgas papildvietas parastai dubultā kabīnei, it īpaši, ja kuģis nav pilna mēneša vai mazāk no izlidošanas datuma. Ziemas laikā labākie piedāvājumi parasti ir Karību jūras reģionā, bet neņemiet vērā vēlu ziemas brīvdienas Vidusjūras vai upes kruīzā, kur operatori dažreiz piedāvā arī labas solo likmes. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā atrast šos piedāvājumus, ir reģistrēties e-pasta darījumu brīdinājumiem no SmarterTravel māsas tīmekļa vietnes CruiseCritic.

2. Solo ceļojumi: slēpošanas braucieni

Slēpotājiem un snovbordistiem, kas vēlas brīvību uz nogāzēm, ir maz zaudējumu no solo ceļojuma sniega piedzīvojumu rezervēšanas. Jā, jūs, iespējams, maksāsiet tādu pašu cenu par savu viesnīcas numuru vai dzīvokli, ko pāri varētu sadalīt, bet pieturēties pie budžeta izmitināšanas vietas, un viss pārējais ir pamatā vienai personai, un pāriem nav īpašas priekšrocības. Jūs maksājat lifta biļetes, ēdienus un aprīkojuma īres maksu tikai par sevi, un parasti ir apres ski Lodge, kur varat tērzēt ar citiem ceļotājiem pēc tam, kad esat izbaudījis nogāzes savā tempā.

3. Solo ceļojumi: vadīt Eiropu

Protams, aviobiļetes nenodara sodu par solo ceļojumiem, un, lai gan jaunākās ķēdes viesnīcas Eiropā parasti vienādiem maksā par pāriem, daudzas mazākas viesnīcas var piedāvāt vienvietīgus numurus ar vienu cenu, vai arī jūs varat doties uz vienvietīgu gultu hostelī .

Ja vēlaties nedaudz braukt, izmantojiet vilcienus. Atsevišķas biļetes ir viegli iegādāties par vienu, savukārt dzelzceļa caurlaides dod jums vēl lielāku elastību, nekā jau solo ceļojums. Vilcienu biļešu pirkšana reti dod priekšroku pāriem un nozīmē mazāk gaidīt apkārt lidostās. Solo ceļotāji, kas iznomā automašīnu, protams, samaksās tāpat kā pāriem vai pat diviem pāriem, bet, ja jūs varat braukt ar sliedi un iegūt pietiekami labu darījumu, šis sods nav svarīgi.

4. Solo ceļojumi: atrodiet Solo Travel Tour iespēju

Lai gan daudzi tūrisma operatori apgalvo, ka piedāvā individuālas ceļošanas iespējas, daudzi no viņiem vienojas par atsevišķiem ceļotājiem, lai izmantotu PPDO cenas vai uzspiestu stingrus atsevišķus papildinājumus. Daži tomēr piedāvā solo cenu ekskursijas. Laba vieta, kur sākt meklēšanu, ir Connecting Solo Travel Network, aģentūra, kas atrodas Kanādā un apkopo datus par ekskursijām no dažādiem operatoriem. Diezgan daži no tā norīkojumiem ir solo ceļotāju meklētāji, kas tiek saukti par “nobriedušu singles”. Solo Trekker 4U izseko solo ceļošanas iespēju cenas, lai nodrošinātu plašu, meklējamu datubāzi par ekskursijām un kruīziem. Un sievietes ceļo kopā koncentrējas gandrīz tikai uz pašapkalpošanās ekskursijām sievietēm.

5. Solo ceļojumi: vadīt Āziju

Tas ir garš lidojums, bet pēdējos apmeklējumos es atklāju, ka cenas viesnīcās, kas ir zemākas par luksusa līmeni Ķīnā un Taizemē, ir pietiekami zemas, lai nebūtu jāuztraucas par dubultās likmes maksāšanu par vienu. Downmarket viesnīcas iet par tipisku hostelis, un ēdināšanas un nepieciešamības izmaksas parasti ir zemākas.